Energetinio naudingumo sertifikatas – naudingas formalumas

Energetinio naudingumo sertifikatas jau kurį laiką yra privalomas, kuomet yra norima parduoti arba išnuomoti namą. Nors kartais ir yra nerimaujama, kad tai tėra dar vienas formalumas, kuris nėra reikšmingas, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Taigi, kuo gali būti naudingas šis sertifikatas pardavėjui ir potencialiam pirkėjui arba nuomininkui?

sertifikatasŠiandien tai yra vienintelis dokumentas, kuris gali įrodyti, koks yra pastato energetinis naudingumas. Energetinis pastato naudingumas yra žymimas klasėmis (nuo A iki G), ir, jei energetinio naudingumo klasė yra pakankamai aukšta (jei ji yra A ar B), galima teigti, kad namo energetinis naudingumas yra iš tiesų aukštas. Potencialiems namo pirkėjams ar nuomininkams tikrai yra svarbu tai, ar namo šildymas pareikalaus didelio šilumos energijos kiekio, ir paprastai yra tikimas, kad namas bus kuo ekonomiškesnis.

Šis sertifikatas taip pat gali būti naudingas ir patiems namo savininkams: jei bus nustatyta, kad pastato energetinis naudingumas yra pakankamai aukštas, tokiu atveju galite tikėtis, kad namą pavyks išnuomoti arba parduoti dar didesne kaina. Taigi, tai yra tikrai naudinga.

Norint, kad būtų atliekamas pastato sertifikavimas, reikės kreiptis į įmonę, kuri teikia sertifikavimo paslaugas (paprastai tokių įmonių veikla tuo neapsiriboja: taip pat gali būti rengiami namo pridavimo dokumentai ir t.t.). Tinkamiausią įmonę, kuri galėtų geriausiai pateisinti jūsų lūkesčius, galite susirasti tiesiog internetu, tad tikrai galėsite atrasti patį tinkamiausią sprendimą, kuris galėtų pateisinti jūsų asmeninius lūkesčius.

Kartais yra baiminamasi, kad paprasčiausiai bus nustatyta gana žema energetinio naudingumo klasė, ir tai lems mažesnę būsto nuomos ar pardavimo kainą, tačiau dėl to nerimauti taip pat nereikėtų: specialistai paprastai pateikia įvairius siūlymus, kokie keitimai gali būti atliekami, kad galima būtų padidinti pastato energetinį naudingumą.

Taigi, šis formalumas tikrai nėra bereikšmis, ir jis yra iš tiesų naudingas ne tik namo potencialiems nuomininkams arba pirkėjams, bet ir būsto savininkams – juk tuo atveju, jei bus nustatytas aukštas energetinis naudingumas, galėsite būti užtikrinti, kad namas bus parduotas ar išnuomotas jums pačia palankiausia kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *