Svarbiausia – nagų paruošimas
Nagų paruošimas yra svarbiausias dalykas, kai kalbama apie tobulą gelinį manikiūrą. Jei jūsų nagai nėra geriausios būklės, gelinis manikiūras ant jūsų nagų neatrodys gerai. Negalite tiesiog užtepti gelinio lako ant bet kokio seno nago ir tikėtis, kad jis atrodys tobulai. Geriausias būdas išgauti puikius gelinius nagus – iš pradžių turėti gražius natūralius nagus. Jei jūsų nagai yra trapūs, minkšti, su grioveliais, pataisymais, dėmėti ar nelygaus paviršiaus, gelinis manikiūras neatrodys gerai. Taip pat turite įsitikinti, kad jūsų nagai yra pakankamai ilgi, kad atitiktų su rinkiniu pateikiamų nagų dydį. Gelinis lakas ir kaip jį išsirinkti?
Naudokite pagrindo sluoksnį (ir viršutinį sluoksnį)
Atliekant gelinį manikiūrą būtina naudoti bazinį ir viršutinį sluoksnį. Jis apsaugo nagą nuo dėmių ir leidžia manikiūrui išlikti ilgiau. Pirmiausia tepamas bazinis sluoksnis, o kai gelis išdžiūsta – viršutinis. Pagrindo sluoksnių sudėtyje yra tokių sudedamųjų dalių kaip silicis, dervos ir mineralai. Jie padeda nagams prilipti prie paviršiaus ir sukuria lygų paviršių, prie kurio prilimpa gelinis lakas, todėl jis ilgiau išlieka. Viršutinis sluoksnis yra panašus į pagrindo sluoksnį, tačiau skirtas viršutinei nago daliai, kuri matoma, kai nagai yra lakuojami. Viršutiniai sluoksniai sandarina nago paviršių, apsaugo jį nuo UV spindulių ir neleidžia manikiūrui suskilinėti.
Taupykite spalvas
Dauguma žmonių apie tai nepagalvoja, tačiau tam tikros spalvos yra tinkamesnės geliniam manikiūrui daryti nei kitos. Sodrios, tamsios spalvos, pavyzdžiui, raudona, juoda ir bet kokie mėlyni ar violetiniai atspalviai nudažys nagus. Jei norite tamsia spalva nuspalvinti nagus, turėtumėte naudoti prancūzišką manikiūrą. Jei norite naudoti šviesesnę spalvą, turėtumėte rinktis gelinį manikiūrą. Jei norite, kad spalva nepatektų ant natūralių nagų, naudokite pagrindo sluoksnį, kad apsaugotumėte natūralius nagus.
Geliniams nagams reikia UV šviesos
Geliniai nagai dengiami naudojant UV lempą. Būtent ji padeda geliniams nagams sukietėti. Šios lempos skleidžia UV spindulius, kurie sukietina gelį. Jos gali būti kenksmingos, jei naudojamos netinkamai. Bendroji taisyklė yra ta, kad kietėjimo metu lempa turi būti 15-20 cm atstumu nuo rankų. Norėdami įsitikinti, kad kietinimo metu rankos yra tinkamoje padėtyje, galite naudoti veidrodį, kad matytumėte iš kitos pusės. Jei pirštai bus per arti lempos, UV spinduliai gali pažeisti odeles, odą ir nagus. Jei nagai bus per toli nuo lempos, jie nebus tinkamai sukietinti. Jei nagai kietėja blogai, pabandykite pakeisti atstumą tarp nagų ir lempos.