Kada vertėtų apsilankyti pas šeimos psichologą?

Pagalba siekiant susitvarkyti su psichologinėmis problemomis yra labai puikus būdas vėl gerai jaustis. Jeigu anksčiau šeimos psichologas ir kitų sferų specialistas, kuris padeda susitvarkyti su nerimu, buvo laikomas nereikalingu, galbūt net gėdingu, tai šiuo metu vis daugiau žmonių bendradarbiauja su šios sferos profesionalais, kadangi jų kompetencija – gelbsti ne tik sveikatą, tačiau net ir gyvybes.

Gero specialisto paieškos

Šeimos psichologas tiek Lietuvoje, tiek kitose moderniose šalyse yra gana plačiai išpuoselėtas profesija, tad nieko keisto, jog ieškodami specialisto – rasite ne vieną alternatyvą. Siūlome palyginti daugiau variantų, kol rasite sau labiausiai tinkamą.

Šeimos psichologasKaip rasti geriausią iš pačių geriausių? Nurodysime Jums kelis kriterijus, kurie dažniausiai sukonkretina paieškas.

  • Skiriasi specialistų kompetencija. Būtinai dirbkite tik su tais, kurie turi licenciją teikti tokio tipo paslaugas.
  • Galima pasinaudoti rekomendacijomis, tačiau atsiminkite, kad žmonės labai skirtingi, tad jiems reikalingos ir skirtingos paslaugos.
  • Kai kuriems svarbu kaina, kadangi šeimos psichologas gana brangiai apmokestina savo paslaugas.
  • Žinoma, reikia nepamiršti vertinti ir bendravimo. Tikrai ne visi yra empatiški ir tinka tokiam darbui.
  • Specialistai gali naudoti ir skirtingą taktiką rezultatui pasiekti.
  • Galimos konsultacijos online būdu arba susitikus gyvai, tad svarbi ir konsultacijų vieta.

Kada kreiptis į specialistą?

Kadangi šeimos psichologas konsultuoja labai individualiais atvejais – gan sunku atsakyti kada reikia su juo bendradarbiauti. Vienu atveju kreipimąsi po kokių nors praradimų, o kitu atveju šio specialistai paslaugos reikalingos tada, kai šeimoje paprasčiausiai atsirado konfliktų, kurių sutvarkyti patiems nepavyksta.

Svarbiausia yra nelaukti. Psichologinės žaizdos su laiku didėja lygiai taip kaip ir fizinės, tad kuo greičiau pradėsite ieškoti sprendimo – tuo greičiau problemos liks tik kaip nemalonus atsiminimas. Galiausiai, reikia kuo daugiau pasidomėti apie specialistą, kadangi jie naudoja skirtingas praktikas problemoms spręsti, tad ne visais atvejais ir ne visada visu yra tinkamas pasirinkimas.

Nelaukite, kol problema taps didesnė. Spręskite ją dar tada, kol ji vos pastebima. Tuomet neliks jokių nuoskaudų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *