Kokius laiptus įsirengti namuose?

Niekas nepaneigs, kad namuose, kuriuose yra daugiau, kaip vienas aukštas, reikalingi laiptai. Dabar pasirinkimas įvairių stilių, spalvų, medžiagų ir formų – didžiulis. Norint įsirengti tinkamus laiptus, reikia viską gerai apsvarstyti ir priimti tinkamą sprendimą. Apsisprendimą lemia ne tik kaina, bet ir tinkamų medžiagų parinkimas derinant prie namų interjero.

Jeigu dar tik statysite namą, tai projektuojant galima parinkti norimą laiptų formų ir dydį, tačiau, jei įsigijote jau pastatytą namą, tai reikės prisiderinti ir įsirengti tokius laiptus, kokie ten labiausiai tiks pagal paliktą jiems vietą. Įrengiant laiptus reikės pasirūpinti tokiais jų elementais, kaip pakopas, turėklus, sijas (pagal poreikį) ir medžiagas (labiausiai tinkamas pagal kainą ar interjerą).

LaiptaiLabai svarbu, kad prieš projektuojant laiptinę arba jau ją įrengiant jūs suprastumėte jos svarbą jūsų namuose. Ši namų erdvė turi būti tinkamai įrengta. Labai svarbu, kad ji atitiktų saugumo reikalavimus. Taigi, laiptus įrengiant teikite pirmenybę kokybiškoms medžiagoms ir patikimoms konstrukcijoms. Saugumas ir patikimumas turi būti pirmoje vietoje. Parinkite tinkamą laiptinės dydį ir numatykite tinkamiausią jiems vietą. Nepamirškite pasirinkti tinkamas medžiagas laiptų apdailai ir priderinkite laiptų stilių prie kuriamo interjero. Taip pat svarbus yra tinkamas turėklų aukštis.

Labai svarbu pasirinkti tinkamas medžiagas. Dažnai pirkėjai įsigyja medinius laiptus. Jie itin tinkami, jei namuose yra mažų vaikų ar nuolat vaikščiojama basomis. Ši danga yra daug šiltesnė ir malonesnė vaikščiojimui basomis. Tiesa, medinių laiptų kaina yra ganėtinai didelė. Jei norite medinių, tačiau nenorite permokėti, tai galite rinktis uosio laiptus. Uosis yra pigiausias pasirinkimas atsižvelgiant į medienos kietumą. Žinoma, patys geriausi yra ąžuolo, tačiau tai brangiausias pasirinkimas, o, pigiausiu galėtų būti laikomos pušies pakopos, tačiau ši mediena labai minkšta ir laiptams ji pasirenkama itin retai. Dažniau ji pasirenkama laikiniems laiptams gaminti.

Norintys sutaupyti gali rinktis plyteles. Tai vis populiarėjantis pasirinkimas mūsų šalyje. Tuo tarpu daugelyje užsienio šalių tai jau senai pasirenkama medžiaga, kuri labai gerai vertinama. Plytelių laiptai individualiuose namuose yra praktiškas pasirinkimas. Jų kaina gera, galima rasti įvairių raštų ir spalvų bei galima lengvai pritaikyti prie įvairaus stiliaus interjero. Nebent tai rąstinė statyba arba kuriamas kaimo stiliaus interjeras, tuomet plytelės tikrai netiks. Kaip ir renkantis medieną, taip ir plyteles, reikia rinktis aukštos kokybės plyteles. Tokios ilgai laikysis puikiai ir išliks nepakitusios išvaizdos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *