Kaip yra nustatoma energinio naudingumo klasė?

Klasės nustatymasKai yra planuojama parduoti namą, tenka pasirūpinti sertifikatu, kuriame yra nurodoma tam tikra energinio naudingumo klase, kuri yra žymima raidėmis nuo A iki G. Kaip ir yra įprasta, A klasė yra laikoma pačia aukščiausia, ir tai reiškia, kad pastato šildymas nereikalauja daug šilumos energijos. Namo pirkėjai tikrai dažnai tikisi, kad pastato išlaikymas nepareikalaus didelių išlaidų, tad tuo atveju, jei naudingumo klasė yra gana aukšta, pirkėjai gali sutikti mokėti didesnę pinigų sumą už parduodamą pastatą.

Neretai yra klausiama, kur kreiptis, jei yra reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas, ir čia yra palankiausia kreiptis į bendroves, kurios teikia tokias paslaugas. Iš tiesų nemažai jų turi savo internetines svetaines, tad tikrai nesunkiai bus galima palyginti, kokios yra šios paslaugos teikimo sąlygos, ir, žinoma, kiek tai galėtų kainuoti. Skirtingų bendrovių nustatyti įkainiai gali kiek skirtis, taigi, visada yra galima susirasti tokią įmonę, kurios teikiamų paslaugų kainos jums būtų pačios palankiausios.

Energetinio naudingumo sertifikatas gali būti išduodamas ne tik tada, kuomet yra planuojama parduoti būstą, bet ir tada, kai tik namu statybos yra užbaigiamos: šis sertifikatas galioja dešimt metų, tad tuo atveju, jei per šį laikotarpį nuspręstumėte namą parduoti ar išnuomoti, sertifikavimo darbai neturės būti atliekami iš naujo.

Taigi, kai pasirinksite tam tikrus specialistus, teikiančius pastatų sertifikavimo paslaugas, jums tereikės susisiekti su paslaugos tiekėju ir susitarti dėl reikalingos paslaugos teikimo. Gana dažnai yra teiraujamasi, kiek gali trukti sertifikavimo darbai, tačiau atsakyti būtų gana sudėtinga: paprastai tai priklauso nuo to, koks yra pastato dydis bei sudėtingumas, tačiau tikrai neverta nerimauti, kad tai gali trukti gana ilgai.

Kai bus pabaigti reikalingi skaičiavimai ir bus nustatyta energetinio naudingumo klasė, specialistai gali pateikti tam tikrus siūlymus, kaip galima būtų padidinti energetinį naudingumą, ir šie patarimai tikrai visada gali puikiai praversti. Kai energetinis naudingumas yra gana aukštas, visada yra galima tikėtis, kad pavyks pastatą parduoti savininkui palankiausia kaina.

Taigi, jei reikia nustatyti, koks yra pastato energetinis naudingumas, galite paprasčiausiai susisiekti su specialistais, kurie teikia šias paslaugas, ir labai greitai bus galima susitarti dėl reikalingų paslaugų teikimo. Sertifikavimo darbai tikrai netruks ilgai, ir po to gali būti pateikiami siūlymai, kaip galima būtų padidinti pastato energetinį naudingumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *