Kuo skiriasi nauji butai Vilniuje? Kokius kriterijus turite įvertinti prieš perkant?

Butų pasirinkimas sostinėje iš tiesų didelis. Nauji butai Vilniuje skiriasi tiek savo mikrorajonais, tiek išplanavimu, statybiniais ir estetiniais sprendimais. Jei nusprendėte pirkti būstą, rekomenduojame susidaryti jums aktualių kriterijų sąrašą ir kreiptis į patikimą nekilnojamojo turto brokerį, galintį padėti surasti visus jūsų lūkesčius atitinkantį būstą. Jei vis dėlto būsto paieška norite užsiimti savarankiškai, turite įvertinti kelis pagrindinius aspektus, padėsiančius nepasimesti gausioje būstų pasiūloje.

Kodėl nauji butai Vilniuje gali apsukti galvą?

Vilnius NTItin didelė butų pasiūla gali paskatinti priimti racionaliai nepagrįstą sprendimą. Neretai pirkėjai susižavi gera buto kaina, nuolaidomis ar dailiu vidiniu kiemu, pamiršdami įvertinti ir kitus šio sprendimo kriterijus. Perkant būstą svarbu suprasti, kad nei vienas aspektas nėra svarbesnis už kitą, t. y. turite ieškoti optimalaus jūsų visus paieškos kriterijus atitinkančio santykio, kadangi nauji namai – tai investicija į jūsų ateitį, patogumą ir komfortą. Be to, svarbu, kad butas išlaikytų savo investicinę vertę tuo atveju, jei ateityje norėtumėte jį parduoti ar nuomoti.

Svarbiausias penketukas

Nekilnojamojo turto ekspertai linkę išskirti penkis svarbiausius naujai perkamo būsto aspektus: tikslą, kurį būstui keliate, vietą, pastato būklę, kainą ir dokumentaciją. Kiekvienas šių aspektų gali būti išskiriamas į mažesnius pogrupius.

Tikslas nusako tai, kodėl norite pirkti būstą. Nauji butai Vilniuje gali būti perkami tiek sau (savo ateičiai), tiek investicijai (nuomai, perpardavimui ir pan.). Nuo jūsų tikslo priklausys ir tai, kokio būsto ieškosite, kuriame miesto mikrorajone jis bus, kiek kainuos, kokio dydžio ir išplanavimo bus.

Vieta neatsiejama nuo gyvenimo komforto ir patogumo. Jei tik įmanoma, visuomet rekomenduojama rinktis pastatą, esantį netoli pagrindinių gatvių, prekybos vietų, mokyklų ar darželių. Tiesa, NT ekspertai pastebi, kad pastaruoju metu auga dėmesys butams, esantiems miegamuosiuose mikrorajonuose. Vis dėlto, net ir šiuo atveju rekomenduojama investuoti į butą, galintį užtikrinti patogų susisiekimą su svarbiausiais miesto objektais, naudojantis viešuoju ar privačiu transportu.

Pastato būklė leidžia orientuotis į investicinę buto vertę ateityje, taip pat numatyti galimus komunalinius mokesčius ir laukiančius remonto darbus.

Kaina yra neabejotinai svarbus kriterijus. Vis dėlto, vertinant kainą, būtina įvertinti ir visus išorinius ją sudarančius rodiklius. Pvz., senos statybos butas kainuos mažiau, tačiau būsite priversti išleisti gerokai daugiau už šildymą, be to, greičiausiai, jūsų laukia skubūs remonto darbai. Kaina visuomet turi išlikti adekvati realiai būsto vertei.

Dokumentacija yra kriterijus, kurį įvertinę, išvengsite galimų nesklandumų ateityje. Pirkdami būstą turite išsiaiškinti visus teisinius su būsto įsigijimu susijusius klausimus, pvz., kas yra tikrieji būsto savininkai, ar būstas neturi teisinių suvaržymų, ar jums neteks varstyti teismo durų, kokia yra teisinė būsto / statinio paskirtis, nepamirškite ir servitutų, apribojimų ir kitos naudojimosi informacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *