Kam labiausiai kenkia plonos sienos

Kalbant apie namų šilumą, namo sandarumas, jo šiluma ir puikūs energinio naudingumo sertifikatai turėtų rūpėti kiekvienų namų savininkams ir gyventojams. O kam labiausiai reikėtų tikrai sandarių nuo garso, akustiškai gerų namų? Tokių namų, pasirodo, labiausiai reikėtų tiems žmonėms, kuriuos labai dažnai girdi, arba tiems, kurie viską girdi. Problemų susidaro, kai sienos būna labai plonos (dažniausiai senos statybos namuose) ir kai ten jau seniai būna daryta renovacija, o name tarp butų gyvena tam tikri triukšmo šaltiniai.

Nesmagu tiems, kuriuos girdi

SertifikatasBūtų net įdomu atlikti tyrimą, kam yra nejaukiau – žmonėms, kurie priversti klausyti svetimo pokalbio, ar tiems, kurie galbūt negali nutildyti kūdikio ir padaryti namus tylesniais. Šiais laikais akustiniai tyrimai gali padėti užtikrinti garso portretą. Jie parodo, kur yra tikrai gera garso izoliacija, o kur ją reikėtų sustiprinti. Geriausiai garsą sulaiko minkštos medžiagos, tad netgi pastatę kambaryje kėdžių ir kilimų jau šiek tiek „pritildysite“ garsą. Tačiau užvis svarbiausia yra tinkamai padarytos namo konstrukcijos, kuriose būtų numatytas garso sandarumas. „Mesgyvenome sename daugiabutyje, kuriame buvo itin plonos sienos. Man būdavo labai gėda sveikintis su kaimynais, nes žinodavau, kad jie mus labai gerai girdi. Ir kad mes tikrai jiems trukdome. Man būdavo ir labai gaila dėl to, bet nieko negalėjau padaryti – dvynukai gimė labai neramūs, dažnai verkdavo“, – sako jauna mama, dabar jau gyvenanti kur kas geresniame name.

Sunku dirbti iš namų

Nors apie laisvai samdomus darbuotojus, kurie dirba iš namų, kalbama paprastai kaip apie pačią geriausią ateitį, tačiau tiesą sakant, niekas nekalba apie jų patiriamus sunkumus. Iš namų dirbantis Linas sako, kad dabar renkantis gyvenamąją vietą jam labai svarbu yra ir akustiniai tyrimai, o ne tik, kiek kainuoja būsto išlaikymas. „Kai dirbi iš namų, neišvengiamai kartais susiduri su tuo, kad kaimynai nuolat kažką gręžia. Čia jau nepadės net geriausia garso izoliacija, nes grąžto bangos eina per visas perdangas, per sienas. Bet kai girdi šalia savęs verkiantį kūdikį ar kaukiantį šunį, o gal garsiai klausomą „muilo operą“ per TV, pasijauti, lyg bandytum susikaupti kažkieno svetainėje, pilnoje gyventojų su savo įpročiais. Aš manau, kad ir tiems žmonėms nesmagu. Visi nekenčia tavo kūdikio ir šuns, nors jie nėra kalti, kaltos tik tokios plonos sienos ir prasti akustiniai tyrimai“, – samprotauja vyras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *