Dėl blogos akustikos teko išsikraustyti

Kartais gyvenant daugiabutyje vidurinio buto energinio naudingumo sertifikatai gal ir bus visai geri, tačiau, jeigu sienos puikiai praleidžia garsą, kokybišku gyvenimu džiaugtis bus labai sunku. Tą prisimena ir Rasa su Vaidu, kuriems teko išsikraustyti iš buto, vos baigėsi nuomos terminas, nes jie tiesiog nepakėlė to triukšmo, girdimo per visur. „O mes dar būtume mielai gyvenę ir toliau, nes butas pats buvo malonus, gražus, aplinka mums patiko, patogus susisiekimas, tik labai nervino visi tie triukšmai, kuriuos mes tiesiog visada girdėdavome kiaurai“, – prisimena Rasa.

Girdėdavo kitos šeimos barnius

SertifikuojamePaklausti, kodėl taip išėjo, kad akustiniai tyrimai juos išvijo iš buto, jie sako, kad jie nieko apie jokius tyrimus nežinojo, su garsais susidūrė patys, vos tik atvyko ten gyventi. Pradžioje buvo visai gerai, bet man atrodo, tuo metu buvo kaip tik kažkurios atostogos, ir visi buvo išvažiavę. Pasibaigė rudens mokinių atostogos ir šeimynėlė iš už sienos grįžo. Mes jau buvome miegamąjį įsirengę tame kambaryje, už kurio sienos įsikūrė visas tas triukšmas. Patikėkite, smagu tikrai nebuvo. Tik piktumas ėmė, kad viskas taip vyksta. Jie grįžo, ir mes supratome, kad patekome į labai nemalonią situaciją. Visą laiką už sienos girdėdavosi barniai. Labiausiai jie suaktyvėdavo sekmadienio vakarais. Tada motina tiesiog klykdavo ant vaikų. Ir vaikai atsišaukdavo. Barniai kildavo dėl pamokų neruošimo. Kitomis dienomis šiaip garsiai pešdavosi visa šeima. Dar jie turėjo mažą jorkšyro terjerą, kuris visą laiką garsiai kiauksėdavo“, – prisimena nemalonią patirtį Rasa.

Sienos buvo labai plonos

Kaip sako Vaidas, turbūt to buto akustiniai tyrimai būtų išvis neigiami, nes name girdėdavosi viskas. Apie tai, kad ne tik jie viską girdi, bet ir juos girdi, jie sužinojo vieną dieną atsitiktinai. „Tame name gyveno daug senų žmonių, kurie labai stebi vienas kitą. Vieną dieną viena bobutė paklausė, kaip mano mamos sveikata. Aš pasakiau, kad nesuprantu, iš kur ji žino. O ji pasakė, kad girdi mus kalbant per skype – kiekvieną žodį. Labiausiai mane šokiravo, kad ji gyvena 1 aukšte, kai mes gyvenome 4. Vadinasi, visi viską ten girdi. Namus apėmė bloga nuotaika, nes mes girdėdavome puikiai konfliktus už sienos, lyg jie vyktų mūsų koridoriuje. Ir buvo nesmagu, kad ir mus girdi“, – prisimena Rasa ir džiaugiasi, kad dabar jau gyvena puikiame naujos statybos name.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *