Pigmentinės dėmės: ką derėtų žinoti?

SapiegaLazerinių technologijų pagalba šiandien galima nesunkiai pašalinti įvairius odos darinius ar kitas problemas, kurios neretai ne tik neestetiškai atrodo, tačiau ir gali trukdyti kasdieniai veiklai ar net pranešti apie tam tikrą ligą. Kaip ir apgamų ar papilomų, taip ir pigmentiniu demiu salinimas yra svarbi, tačiau neskausminga procedūra, kuri šiandien dominuoja lazerinių procedūrų populiarumo viršūnėje. Nors ne dažnas gimsta su pigmentinėmis dėmėmis, tačiau beveik visuomet per visą gyvenimo laikotarpį anksčiau ar vėliau kiekvienam tenka su tuo susidurti, todėl jas apžvelgsime nuodugniau.

Kodėl atsiranda?

Dažniausiai gimę vaikai būna be pigmentinių dėmių ir tik vėliau jos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, todėl nereikėtų išsigąsti pamačius naują dėmelę ant savo kūno – dažniausiai tai natūralus kūno pokyčių procesas. Pigmentinės dėmės dažniausiai atsiranda dėl poros priežasčių – pagrindinė jų tai ultravioletinių spindulių šviesa. Dažnai būnant saulėje ar mėgstantiems pasikaitinti soliariume gręsia didesnė rizika šių dėmių atsiradimui – tai kūno reakcija į per didelį kiekį ultravioletinių spindulių, todėl pamačius atsiradusią dėmę reikėtų pradėti vengti saulės ar tiesiog naudoti stipresnį aspaugomąjį kremą. Senėjimas taip pat turi įtakos atsirandančioms dėmėms dėl įvairių medžiagų trūkumo ar taipogi nepakankamos apsaugos.

Ar pavojina?

Tikriausiai kiekvienas žino, kad pakitusios formos ar net skausmingi apgamai gali pranešti apie sunkią ligą, todėl pamatę pigmentines dėmes taip pat išsigąsta. Be jokios abejonės, dėmės atsiranda dažniausiai ne dėl ligos, o dėl per didelio ultravioletinių spindulių kiekio, todėl labai stipriai nereikėtų sunerimti dėl numanomos vėžio galimybės. Tačiau visuomet rekomenduojama apsilankius pas gydytoją dėmę parodyti.

Ar šalinimas sudėtingas?

Visų pirmiausia derėtų pabrėžti, kad daugiausiai pigmentiniu demiu salinimas yra daromas dėl estetinių priežasčių, ypatingai jei žmogus gimsta su dėme ant veido ar kitos gerai matomos vietos. Žinoma, procedūra nėra labai sudėtinga ir tuo labiau skausminga, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad nevisuomet gali užtekti vieno apsilankymo pas specialistą, mat procedūros efektyvumas priklauso ir nuo dėmės ploto, ryškumo ir net kūno vietos ant kurios dėmė įsikūrusi. Visą šią informaciją jums suteiks gydytojas pirminės konsultacijos metu. Rezultatai po procedūros ar jų kurso šiandien yra išties geri – oda be jokių randų, lyg dėmės niekada nė nebūtų buvę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Current ye@r *